Xargon

Epic MegaGames – Dobrodružná trilogie Xargon: The Mystery of the Blue Builders (Tajemství modrých stavitelů) skládající se z částí Xargon Volume One: Beyond Reality (Za realitou), Xargon Volume Two: The Secret Chamber (Tajná komora) a Xargon Volume Three: Xargon’s Fury (Hněv Xargonu) určena pro domácí počítače PC s operačním systémem MS-DOS z roku 1993 od Epic MegaGames naprogramována Allenen Pilgrimem s grafikou Joea Hitchense.

Příběh

Hlavním hrdinou je archeolog Malvineous Havershim studující podivné zříceniny na Madagaskaru vystavěné starobylou kulturou známou jako Modří stavitelé. Při překladu glyfů v jedné z ruin ztrácí po vypuštění neznámého plynu Malvineous vědomí. Ve snu se setkává s mluvícím orlem, který ho v šifrách varuje před nebezpečím. Následně se probouzí v cizí zemi a jeho dobrodružství začíná.

Zajímavosti

4. srpna 2008 uvolnil programátor Allen Pilgrim svou hru k volnému šíření jako freeware a zpřístupnil rovněž zdrojový kód hry. Grafik Joe Hitchens pracoval pod Epic MegaGames před Xargonem na grafice ke hrám Epic Pinball a Jill of the Jungle.

Sdílet na FacebookuSdílet na Twitteru
Největší trouba všech dob. Kamarád krokodýla a čerta. Strážce tradice. Motto: „... a ten, kdo tvrdí, že se na čtyřce špatně hraje, tak ten je pěkný idiot a trouba. Vždyť je to jasné, co svět světem stojí, karvinský fotbal je sportu chlouba...“, 1920 / 2003.

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*